Cin Çarpması Nedir? Nasıl Geçer?

Bazı insanların içine cin girer bu duruma genelde toplum içinde cin çarpması yada içine cin girmiş diye tanımlamalar yapılır, peki bu durum nasıl geçer gelin bu konu hakkında doğru bir şekilde bilgilenelim.

Bu konu hakkında halkın doğru bildiği ve yanlış bildiği pek çok ayrıntı vardır, ama her şeye rağmen insanlık tarihi boyunca cin çıkarma ayinleri için cindar hocaların yardımına ihtiyaç duyulmuştur. Bir kişiye cin çarpmış olmasının o insan üzerinde bazı etkileri ve belirtileri vardır. Bunlardan en çok bilinenlerini sizlere yazalım. Örneğin her zaman olduğunuzdan daha fazla kendinizi kötü hissediyorsanız, geceleri rüyanızda sık sık kabuslar görüp uyanıyorsanız, çevrenizde kendi sesinizin dışında farklı bir takım garip sesler duymaya başladıysanız, bu sesler çoğu zaman sizi korkutuyorsa, kendinizi daha önce hissetmediğiniz seviyede saldırgan ve agresif hissediyorsanız bu durumda içinize cin girmiş olma olasılığı oldukça yüksektir.

Bazı cinler o kadar güçlü olurlar ki insanların kontrollerini bile ele geçirebilirler. Onları saldırgan bir insan yapabilirler. Bu insanlar bazen kendilerine bazende çevrelerindeki insanlara zarar vermeye çalışabilirler. Gerçekten içine cin girmiş birinin yaşadıkları adeta büyük bir kabus durumudur. Bu kabustan kurtulmak için belli yöntemler vardır bu yöntemlere birazdan geleceğiz.

Bazı uzmanlar ve doktorlar aslında cinlerin olmadığını bu durumu insanların psikolojik durumlarının yarattığı gibi gerçekten uzak bazı açıklamalarda bulunuyorlar. Bu açıklamayı yapa sözüm ona uzmanların uzaktan yakından Kur’an bilgileri olmadığından bunu bu şekilde yorumlamaları garipsemiyoruz. Cinlerin olduğu biz müslümanlara açık bir şekilde kutsal kitabımızda yüce yaratıcı tarafından bildirilmiştir. Bu açık bilgiden haberi olmayan uzmanların cinler yoktur demesi ne kadar doğru olur sizlere soruyoruz. Cinler alemi ile ilgili Kur’an da pek çok ayet vardır. Onların hayatları hakkında bize bilgi veren bu kadar ayetin olmasına rağmen bir takım insanların cinler yoktur demesi aslında bu insanların hiç bir şey bilmediklerinin kanıtıdır. Cinler kesinlikle vardır ve bizlerden farklı bir boyutta yaşamlarını sürdürürler.

Bazı psikologlar buna kişilik bozukluğu adını veriyorlar ve tedavileri zaten bir işe yaramıyor çünkü bu psikologların dini bilgisi olmadığı için bu durumdaki insanları normal yöntemlerle tedavi etmeye çalışıyorlar ve elbette sonuç alamıyorlar. Oysa içine cin girmiş bir insanın uzman bir cindar hoca tarafından tedavi edilmesi gerekir.

Hristiyanlar bunu cin değilde şeytan girdi anlamında adlandırıyorlar. Onların şeytan çıkarma ayinlerini hepiniz bilirsiniz aslında bu içine cin girmiş insanların içlerindeki cini çıkartma ayinidir. Bu nedenle tüm toplumlarda bu durumlar insanlar karşı karşıya gelebilirler. Bazı hipnozcular içine cin girmiş insanları hipnoza alarak bu durumdan kurtarmaya çalışırlar çünkü bu insanlar aslında bu kişilerin içinde cin olduğunu düşünmezler onlar bu insanların kişilik bölünmesi sorunu yaşadıklarını düşünürler ve yapılan bu hipnoz seanslarından bir sonuç alamazlar. Çünkü yapılan tedavi kesinlikle yanlış bir tedavidir. Cin çıkarmak için bu konuda uzman olan hocalardan yardım almak gerekir.

Diğer bir yanlış bilinen nokta ise cinlerin sürekli içine girdikleri insanların içinde kaldıkları inancıdır bu tamamen yanlış bir bilgidir çünkü bir cinler bir insana zarar vermek istediklerinde sürekli olarak o insanın içinde kalmazlar sadece ara ara o insanın ruhuna girerek onu belli zaman aralıkları içinde rahatsız etmeye devam ederler.

Cinler maddeleri yada evde bulunan bazı eşyaları hareket ettirebilir mi? Evet bütün cinler olmasa da bazı cinler fiziksel olarak maddeleri hareket ettirebilirler. Örneğin evde bulunan bazı eşyalarınızın yerlerini değiştirebilirler, fiziksel olarak size dokunabilirler zaten daha öncede yazdığımız gibi cinsel temas sırasında bu tecrübeyi yaşayan insanlar bu cinlerin bedenleri hissedebiliyorlar. Bu durum bizlere gösteriyor ki cinler istedikleri zaman fiziksel olarak bizim yaşadığımız boyuta geçebiliyorlar. Bazı cinler kendi yaşadıkları boyuttan çıkarak insanların yaşadıkları madde dünyası boyuta müdahale edebiliyorlar.

Cinler tıpkı insanlar gibi beslenen, üreyen, çoğalabilen ve evlilik yapan varlıklardır. Kutsal kitabımızda bunlar açıkça anlatılmıştır. Merak edenler Kur’an’ı okuyarak cinler hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirler.

1 Yorum

  1. naim

    eşim ezan okunurken kulaklarını kapatıyor yalnız kalmak ıstıyor saldırgan hale gelıyor kapıdan ve pencereden atlamak gitmek istıyor bunun caresi ney yardımlarınızı beklıyorum

Lütfen bir yorum yazın, yorumlarınız bizim için çok değerli.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.